Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2016-11-18

Focus 680 z nagrodą dziennikarzy na Boatshow 2016

Stocznia nie zawiodła. Mimo napiętych terminów zdążyła z prototypowym Focusem 680 na wystawę Boatshow 2016 (Łódź, 11 do 14 listopada). Wykonano go na moje zamówienie, stąd takie a nie inne wnętrze oraz miecz szybrowy. Zabudowa być może bez fajerwerków, ale wystarczająca do weekendowego żeglowania , a zwłaszcza do regat. Oczywiście, możliwe są inne warianty wnętrza jak i powierzchni przeciwdryfowej. Zdecydowałem się też na ożaglowanie z grotem typu low aspekt, a więc o obrysie trapezowym. Sprawdziło się już w Focusie 750.

Nowy zaprojektowany przeze mnie jacht z rodziny Focusów ma, z założenia, służyć przede wszystkim do żeglowania, a więc bez kilometrów rur z kwasówki na pokładzie, kambuzów i lodówek co można było zobaczyć na innych cruiserach mazurskich prezentowanych na wystawie. Może właśnie ten zamierzony simplycyzm zaaprobowali dziennikarze pism żeglarskich przyznając stoczni Sobusiak Yachts swoją nagrodę właśnie za mego Focusa 680.

Jego wodowanie i pierwsze halsy przewiduje jednak przy bardziej przyjaznej pogodzie czyli na wiosnę. Jest więc jeszcze trochę czasu na dopracowanie szczegółów zwłaszcza osprzętu.

Poniżej krótka galeria fotek z wystawy głównie autorstwa Jacka Kotkiewicza, który także ma swój znaczący udział w powstaniu tego jachtu.


  


  


  


  


  


  


  


  

 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2024