Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2014-09-04

Volvo Warsaw Saling Day

To nie były tylko regaty. Impreza pod tą nazwą, zorganizowana w ostatni weekend sierpnia w Hotelu 500 nad Zalewem Zegrzyńskim przez Dom Volvo, Stocznię Scandinavia Yachts przy wsparciu wielu sponsorów, pod patronatem Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego miała również charakter pikniku nie tylko dla rodzin żeglarzy uczestniczących w regatach. Chętnych nie brakowało na przejażdżki tramwajem wodnym czy motorówką by zobaczyć z bliska walkę załóg jachtów klasy Scandinavia 650 (Skipi 650) oraz klas turystycznych T1,T2 i Tango 730 na trasie regat. Nie brakowało też zainteresowanych jazdą testową najnowszymi modelami Volvo podstawionymi przez organizatora i sponsora imprezy Dom Volvo. Były też inne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Wieczorne przyjęcie dla uczestników regat przedłużyło się do białego rana.

W pierwszym dniu imprezy na trasie regat sędziowanych przez Marka Gałaja oprócz 9 jachtów Scandinavia 650 (Skipi 650) ścigały się również klasy turystyczne o Puchar Przewodniczącego związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego. Pogoda, wbrew pesymistycznym prognozom, dopisała: słońce i wiatr 2 do 3 B ze szkwałami 4 B. Tego dnia rozegrano 4 wyścigi dla jachtów sportowych oraz 3 dla klas turystycznych. Czwarty długodystansowy wyścig dla tych ostatnich miał metę pod Serockiem, gdzie w niedziele na tej części Zalewu kontynuowano regaty.

W sobotnich wyścigach o Puchar Volvo dominowała załoga Piotra Cichockiego, wygrywając 2 z 4 wyścigów. Załoga Tobiasza Zajączkowskiego na zwodowanej przed kilkoma godzinami nowej wersji Scandinavi 650 o nazwie Volvo Ocean 2, "dogadywała się" z łódką dopiero w trakcie wyścigów. 3 miejsce można więc uznać za sukces. Nie mogła się odnaleźć na wodach Zalewu jedyna zagraniczna ekipa Rainera Kremkowa z Berlina. 8 lokata na pewno nie satysfakcjonowała tych doświadczonych żeglarzy.

Niedzielne wyścigi o Puchar stoczni Scandinavia Yachts przebiegały przy słabym i zmiennym wietrze. Komisja Sędziowska ustawiła trasę w niewielkiej odległości od brzegu, dzięki czemu widzowie nie musieli używać lornetek do obserwowania przebiegu walki na trasie. Tym razem załoga Tobiasza Zajączkowskiego jachcie na Volvo Ocean 2 wzięła rewanż za sobotnie regaty, wygrywając z załogą Piotra Cichockiego. Zdecydował o tym wyraźna niedyspozycja tej ostatniej w pierwszym wyścigu (5-te miejsce). Nie pomogły zwycięstwa w drugim i trzecim wyścigu.

Uczestnicy regat Volvo Warsaw Sailing Days i Scandinavia Yachts wyjeżdżali z Hotelu 500 nie tylko z bagażem wrażeń z dwu dni intensywnego ścigania się na przyjaznych wodach Zalewu ale również z licznymi upominkami i nagrodami od organizatorów i sponsorów imprezy.Volvo Cup

KLASA SKIPPI 650/ SCANDINAVIA 650
 
1 Piotr Cichocki BN Joanna Cichocka, Piotr Wawrzewski VOLVO OCEAN RACE
2 Michał Kaczmarek POL 5266 Wiktor Mielcarek,Krzysztof Mikorzewski ARFIDO
3 Tobiasz Zajaczkowski POL 703 Piotr Mazur,Przemysław Piekałkiewicz VOLVO OCEAN RACE II

SCANDINAVIA CUP

KLASA SKIPPI 650/ SCANDINAVIA 650
1 Tobiasz Zajaczkowski POL 703 Piotr Mazur,Przemysław Piekałkiewicz VOLVO OCEAN RACE II
2 Piotr Cichocki BN Joanna Cichocka, Piotr Wawrzewski VOLVO OCEAN RACE
3 Marek Kloska POL9050/td> Grzegorz Jaworski, Marcin Gajewski HIAB


W sobotnich regatach o Puchar Volvo po czterech wyścigach wyłoniono zdobywców tych pucharów w klasach turystycznych. Zostali nimi: w klasie T1 Grzegorz Guzowski, Jacek Wichrowski na jachcie LIDA

- w klasie T2 Jacek Kotkiewicz, Tadeusz Dancewicz, Jacek Nejman na jachcie PULSAR

- w klasie Tango Jacek Paluszkiewicz, Małgorzata i Włodzimierz Bartołd, Magdalena Szydł, Maksymilian Karczewski
  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023