Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2014-09-17

WIR wygrywa regaty o Błekitną Wstęgę YKP Warszawa

WIR wygrywa regaty o Błekitną Wstęgę YKP Warszawa Błękitne niebo, przyjazny niezbyt silny wiatr i dobra atmosfera towarzyszyła regatom zorganizowanym z okazji 90-lecia Yacht Klubu Polski w warszawskim porcie YKP w Jadwisinie. Dodajmy do tego dobrą organizację oraz, co jest rzadkością na innych regatach, liczne cenne upominki rozlosowane wśród uczestników regat. Wszystko to złożyło się na niezwykle udaną imprezę.

Ten regatowy weekend okazał się również niezwykle udany dla załogi Focusa 730 WIR pod moim sterem (Lucjan Staszewski i Radosław Płatek).

Mimo niezbyt silnego wiatru regaty nie należały do najłatwiejszych, głównie z powodu jego kaprysów. Prędkość zmieniała się od 1 do 3 B, a kierunek (generalnie EES) nawet o 45 stopni. Przysporzyło to problemów Komisji dowodzonej przez Wandę Rubinkowską z ustawieniem trasy na dość wąskim Zalewu Zegrzyńskiego akwenie w pobliżu portu. Sobotnie wyścigi stały więc pod znakiem "żużlu", prawie bez halsówki na wiatr. O sukcesie decydowały w dużej mierze starty, wybór opcji trasy i prędkość jachtu. Tym razem nasze starty nie należały do najgorszych. Udawało się też nam trafiać z przewidywaniem "odkrętek" wiatru. W efekcie tylko w drugim wyścigu na 3 rozegrane wyprzedził nas główny konkurent z klasy T2, także Focus 730 - PULSAR Jacka Kotkiewicza. Maxus 22 o nazwie "60-tka" nie nawiązał walki z pierwszymi dwoma jachtami.

W niedzielnych dwu wyścigach dwukrotnie przekroczyliśmy linię mety jako pierwsi w swej klasie, przy czym w 5-tym ostatnim, dzięki żeglowaniu w rytm zmian wiatru, uzyskaliśmy kilkusetmetrowa przewagę nad "peletonem". Tak więc regaty zakończyliśmy z kompletem punktów (4 p.), wygrywając również prowadzoną przez organizatora klasyfikację generalną. Szkoda, że to już przedostanie regaty w tym sezonie Na Zalewie Zegrzyńskim

Pełne wyniki regat można znaleźć na stronie Warszawskiego Towarzystwa Regatowego:

http://www.wtr.waw.pl/wyniki


Galerie zdjęc z regat w YKP można znaleźć na stronach:

https://plus.google.com/photos/110653932467436914772/albums/6060788082854659825?banner=pwa&authkey=CNb91YLTwJLg9wE

http://s1335.photobucket.com/user/nella_j/library/YKP%202014?sort=3&page=1


  

  

 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023