Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2014-10-05

WIR wygrywa ostatnie regaty sezonu na Zalewie Zegrzyńskim

To były już ostatnie regaty na Zalewie. Organizowała i sponsorowała je firma Pro-Skippers . I od razu powiedzmy, że jej debiut w tej roli wypadł bardzo dobrze. Dużo też, zarówno organizatorzy jak i uczestnicy, zawdzięczają pogodzie. Była jak na zamówienie: słońce, ciepło jak na koniec września, na brak wiatru też nie można było narzekać, choć prognozy wieszczyły niezbyt wielką jego siłę. Na szczęście sprawdziły się tylko w dwu pierwszych wyścigach, w których w szkwałach prędkość wiatru nie przekraczała 3 B. W następnych wyścigach trzeba było się zmierzyć z regularną "czwórka" ze szkwałami co najmniej 5 B.

We wszystkich 4 sobotnich wyścigach WIR przeciął linie mety jako pierwszy w swej klasie, a dwu nawet jako pierwszy bezwzględnie. Zaowocowało opływanie w poprzednich regatach, dobra i ciężka praca załogi( Jacek Szumbarski i Lucjan Staszewski) oraz dotrymowanie jachtu. Udało się też sternikowi uniknąć poważniejszych błędów taktycznych. Starty też mieliśmy nienajgorsze.

Gorzej, zwłaszcza z wyborem opcji w żegludze na wiatr było w pierwszym niedzielnym wyścigu. Prawa strona trasy "nie wydała" i musieliśmy się zadowolić drugim miejscem za "60-tką" (Maxus 22). Ostatni wyścig przy tężejącym i bardzo szkwalistym wietrze(4 do 5 B) należał już do nas, mimo nie najlepszego początku. Na trasie zdołaliśmy zgubić "60-tkę", a PULSARA ( też Focus 730) wyprzedziliśmy na ostatniej halsówce na metę. Zabrakło też dosłownie paru metrów do wyprzedzenia TRZECH BUDRYSÓW (Saturn 25) ścigającego się w klasie spinakerowej (TD). W sumie po tzw. odrzutce (odrzucenie najgorszego wyniku) zakończyliśmy regaty z kompletem punktów, przy okazji wygrywając też klasyfikację generalną.

Szkoda, że to już ostatnie regaty na Zalewie w tym sezonie.

Wyniki regat na portalu

http://www.wtr.waw.pl/wyniki


  


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023