Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2015-06-25

Regaty Świętojańskie w "Wodniku"

Mój Focus 730 WIR już od prawie miesiąca na wodzie, ale dopiero w ubiegłym tygodniu udało się skompletować załogę. Wystartowaliśmy w Regatach Świętojańskich organizowanych jak co roku przez klub "Wodnik". O zgrozo, w naszej klasie T2 na starcie stawiło się 7 jachtów, co jest, jak na te czasy, dość liczną flotyllą.

Pogoda nie rozpieszczała, przynajmniej pod względem temperatury. Rekompensował to niezbyt silny wiatr (do 3 B), ale i dość kapryśny co do kierunku i siły. W sobotę rozegrano jednak 4 wyścigi. W 3 pierwszych meldowaliśmy się na mecie jako drudzy za Jackiem Kotkiewiczem na moim poprzednim Focusie 730 PULSAR. W czwartym długim wyścigu prowadziliśmy przez ponad połowę trasy. Niestety, sędzia wpadł na pomysł postawienia bojki w kącie pod mostem w Zegrzy, czyli w miejscu zasłoniętym od zachodniego wiatru przez brzeg z wysokimi drzewami. Oczywiście dogoniła nas tam cała stawka, zasłoniła resztki wiatru i na inercji przejechała. Udało się nam jednak na mecie przy klubie Wodnik dogonić kilka jachtów.

W niedziele żeglowała moja załoga, czyli Lucjan Staszewski i Radek Płatek ale beze mnie. Obowiązki rodzinne- przede wszystkim. Zastąpił mnie inny stały członek mej załogi: Aleks Rey. W dwu wyścigach udało im się zachować drugie miejsce w całych regatach.

Pierwsze koty za płoty.


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023