Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2016-11-06

Sezon 2016 w klasie Sigma Active

Sezon regatowy mam już za sobą. Czas na posumowania. Dokonało tego również Stowarzyszenie Klasy Sigma Active. Ta zaprojektowana przeze mnie przed kilku laty łódka ma za sobą kolejny sezon regat. W jego trakcie załogi startujące na tych jachtach uczestniczyły w 8 z 9 zaplanowanych regat (organizator odwołał imprezę na Zalewie Zegrzyńskim). Sigma Active zademonstrowała swe możliwości również w kilku imprezach PPJK m.in. we Włocławku (Anwil Cup), Powidzu i w Iławie. W tych ostatnich regatach okazała się najszybszym jachtem z całej flotylli.

Poza regatami zaliczanymi do punktacji pucharowej załogi tej klasy dwukrotnie ścigały się na wodach Bałtyku podczas 2 pierwszych edycji cyklu regat PLANET BALTIC CUP w Kołobrzegu.

Zakończenie sezonu i jego podsumowanie nastąpiło podczas Targów Turystycznych w Nadarzynie. Nagrody dla załóg Klasy Regatowej SIGMA ACTIVE, które zajęły miejsca na podium za wyniki w sezonie 2016 wręczał znakomity żeglarz złoty medalista olimpijski Mateusz Kusznierewicz. Puchary i nagrody ufundował producent jachtu - firma MaWaMed Mariusza Wandasiewicza. Puchar i pierwsze miejsce na podium zdobyła załoga POL-39 Robert Sobociński i Sławomir Kodrzycki (pełne wyniki poniżej)

Warto przy okazji podkreślić nie przypadkowy związek Mateusza Kusznierewicza z klasą Sigma. Otóż ośrodki szkoleniowe- Akademie Żeglarskie, którym on patronuje użytkują kilkanaście egzemplarzy Sigma 600 Club, będących rekreacyjna wersją regatowej Sigmy Active. Niestety, nie mogłem uczestniczyć w tej ceremonii z powodu kolizji z innymi wcześniej planowanymi obowiązkami.  


  


  


  


  


  


  


  


  

 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023