Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2007-06-17

Jumper 550 Prima na DMPJK we Włocławku

Długodystansowe Mistrzostwa Polski jachtów Kabinowych na Zalewie Włocławskim uchodzą za jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez w sezonie. Tym razem przebiegły one pod znakiem niezwykle licznego udziału jachtów klasy Micro, odradzającej się po długim okresie gdańskiej "smuty". Nie notowana od dawna ilość, bo aż 13 Micro w tym 10 cruiserów stanęło na starcie tych regat, a więc niemal tyle samo co w najliczniejszej dotąd klasie regatowej Skippi 650.
Wiatr niestety nie dopisał. Świadczą o tym dwa przerwane, z powodu jego zaniku, wyścigi. Na szczęście w niedzielę ostatniego dnia powiało do B. Rozegrano wówczas 2 wyścigi. Po podliczeniu wyników 3 wyścigów młoda załoga Jumpera Prima z Płocka o dźwięcznej nazwie "Hakuna Matata" (sternik Paweł Bogdan i Marcin Jedrzejewski) wzmocniona doświadczonym Mariuszem Wandasiewiczem znalazła się "na pudle", zdobywając brązowy medal Mistrzostw (miejsca po tzw. odrzutce: 2, 1, 6). Wygrała załoga Rafała Moszczyńskiego na Flayerze 550 "Wojownik", przed "Alter Ego" Macieja Grodzickiego.

W klasie Skippi 650 po raz kolejny w tym sezonie triumfowała załoga Andrzeja Oskroby na "Saabie". Znakomicie spisały się dowodzone przez Edytę Piechę dziewczyny na "Mansardzie", które znalazły się na 3 miejscu podium, za dzielnymi wojakami Andrzeja Wegnera na "Wojskach Lądowych". Planowany wyjazd Jumpera 550 "Sprint" do Włocławka nie doszedł do skutku z prozaicznego powodu nadmiaru obowiązków. Szkoda.


  

 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023