Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2007-07-05

Formy Phobosa 29 już gotowe

W stoczni Dalpol Jacht zakończono prace przy budowie oprzyrządowania (form) do produkcji nowego jachtu mej konstrukcji Phobos 29. Ten 8,5- metrowy balastowo- mieczowy cruiser dedykowany jest zarówno do żeglugi śródlądowej jak i morskiej ( ze stałą płetwą balastową) jako jednostka czarterowa oraz w wersji tzw. armatorskiej.

Jacht mimo umiarkowanej szerokości ma bardzo pojemne i wysokie wnętrze ( 1,95 m). Uzyskano je dzięki dobraniu optymalnej bryły kadłuba i odpowiednio ukształtowanej nadbudówce. Pomieści ono w wersji maksymalnej (załoga 8-osobowa) co najmniej 3 oddzielne kabiny (mesa, rufowa i dziobowa), kambuz z kompletnym, wyposażeniem oraz obszerne pomieszczenie sanitarne z WC i natryskiem. Jacht zaprojektowano z myślą nie tylko o wygodzie, ale również przyjemności z szybkiego i bezpiecznego żeglowania. Jak wykazuje analiza za pomocą programów komputerowych MaxSurf, Hydromax i Span, nowy jacht powinien rozwinąć 8 węzłów przy wietrze 4 B. Stosunkowo prosty takielunek z jedną parą salingów, będzie wyposażony w "automatykę" czyli roler foka, system szybkiego refowania i zrzucania i klarowania grota w kieszeni na bomie.

Producent przewiduje zwodowanie i opływanie prototypowego egzemplarza Phobosa 29 wczesną jesienią. Rysunek ofertowy Phobosa 29 można znaleźć w dziale "Moje konstrukcje".


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2024