Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2007-08-28

Rossman Women Cup- regaty nie tylko dla kobiet

Nazwa regat jakie na Zalewie Zegrzyńskim rozegrano w ostatni weekend Rossman Women Cup może nieco wprowadzać w błąd. Oficjalnie bowiem w regatach tych ścigały się załogi kobiece oraz, przede wszystkim, mieszane. Na każdej z łódek powinna znaleźć się przynajmniej jedna żeglarka. Pogoda trafiła się iście żeglarska; słońce i wiatr nawet powyżej 4 B ( w szkwałach do 20 w). Regaty jednak nie tylko z tego powodu należy uznać za udane, również nic nie można zarzucić organizacji, którą na zlecenie głównego sponsora wzięła na swe barki agencja CS Sport przy współpracy Emper Yachtu. Trzeba oddać sprawiedliwość sponsorowi, że nie żałował pieniędzy. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami od firmy, zafundowano im również posiłki po wyczerpujących wyścigach, zaś załogi, które wywalczyły miejsca na podium, oprócz pucharów nagrodzono również wysokimi nagrodami pieniężnymi. Było o co walczyć.

Zgodnie z życzeniem sponsora wszystkie zgłoszone do regat 47 jachtów klasyfikowano razem. Niezbędne okazało się wiec zastosowanie opracowanego przeze mnie dla regat PPJK przelicznika. Oznaczało to, ze pierwsi na mecie niekoniecznie wygrywali. Nie było problemów z jachtami startującymi w PPJK, gorzej z Puckami z wypożyczalni Emper Yachtu. Te trzeba było ważyć i pomierzyć im żagle, gdyż nic ze zgadzało się z danymi podawanymi przez producenta. Zgodnie z przewidywaniami czołówkę niemal w każdym wyścigu stanowiły jachty Micro Flyer 550, które specjalnie przywieziono z Łodzi oraz jednostki klasy T1 z Warszawy. Ostatecznie, po 3 wyścigach sobotnich i jednym w niedzielę na pierwszym miejscu podium stanęła załoga Grzegorza Guzowskiego żeglującego na jachcie LIDA, na drugim załoga niżej podpisanego (Krystyna Kamieńska i Tomasz Guzek) na Jumperze 585 SPRINT na trzecim zaś załoga Piotr Groszyka również na jachcie mej konstrukcji Skalar o nazwie Hevetta V.

Jak przypuszczam sponsor nie zniechęcił się i w przyszłorocznej edycji Rossman Women Cup na starcie stanie jeszcze liczniejsza flotylla jachtów.


  

 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023