Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2008-12-04

Łódzki Boatshow w Poznaniu

Przede wszystkim luźniej. To pierwsze wrażenie z wystawy Boatshow przeniesionej z Łodzi do Poznania. I to mimo, że wystawców było więcej niż w zeszłym roku w Łodzi. Trochę jednak mniej zwiedzających, bo wielu żeglarzom do Poznania dalej niż do Łodzi, która jednak leży bliżej środka Polski. Nadmiaru nowości nie zaobserwowano. Wystawę zignorowały duże stocznie, więc w nagrodę jednej z nich przyznano główna nagrodę Targów (Phila 780). Ładny, ale trochę dziwny gest, choć trzeba przyznać, że łódka należała do najlepiej wykonanych wśród pokazanych w halach Targów Poznańskich. Nie wypada oceniać innych więc tylko wymieńmy inne nowe, po raz pierwszy pokazane jachty: odkryto pokładowy sportowy Aquarius 450, Maxus 24, Jumper 550S, no i, zupełnie z innej "półki" - Beneteau 34 (wyróżnienie).

Oprócz Jumpera 550 S, wystawionego na stoisku CSV jako demonstracja nowoczesnych materiałów do budowy jachtów z laminatu, jeszcze dwie moje konstrukcje można było zobaczyć na Targach, a mianowicie Phobosa 29 z Dalpol-Jachtu z Siemianowic oraz Focusa 730 z warsztatu Macieja Rząsy z Łodzi. Obydwie firmy robią postępy. Pokład i wykonanie wnętrza Phobosa 29 należały chyba do wyróżniających się z wystawowej przeciętności.

Poniższa mini-galeria jedynie w części oddaje charakter wystawy, która, mimo wszystko, trzeba uznać za sukces organizatora czyli firmy Interservice. Więcej zdjęć - w reportażu jaki zostanie zamieszczony w następnym numerze "Żagli" ( 1/2009).


  


  


  


  


  


  


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2024