Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2010-06-22

Wiosenny regaty o Puchar Śląska

Na zbiorniku wodnym Dziećkowice po raz pierwszy w tym roku (22-23 maja) ścigali się nie tylko śląscy żeglarze. O ile klasę Omega regaty o Puchar Śląska zorganizowane w Chełmie Śląskim przez Yacht Klub Opty zdominowali miejscowi, to w klasie Micro miały one wymiar ogólnopolski, a nawet międzynarodowy, dzięki uczestnictwu dwu załóg rosyjskich w tym aktualnego mistrza Świata w kategorii Micro cruiser Genadija Swistunowa. Sobotnie wyścigi przebiegały przy nie najlepszej pogodzie, z 3 burzami i ulewami.

W pierwszym sobotnim wyścigu doszło do niespodzianki, gdyż w kategorii cruiser pierwszy linie mety przekroczył Jumper 550 "Hukana Matata" załogi Pawła Bogdana z Płocka. W następnych jednak kolejność wróciła do normy: Genadij Swistunów na rosyjskim micro typu Dyletant w 3 kolejnych wyścigach dał się wyprzedzić tylko załodze krajana Maxima Kuzmina na prototypie "Bank Sofrino Russia". Bardzo dobrze spisywała się załoga Rafała Moszczyńskiego, która po raz pierwszy żeglowała na pożyczonym przez producenta (firma MaWaMed) Jumperze 550. Nota bene, większość floty Micro stanowiły właśnie jachty tego typu.

Organizatorzy postarali się bogaty program poza regatowy. W sobotni wieczór uczestnicy mogli posłuchać znanego zespołu "Mechanicy Szanty" obejrzeć pokaz tańców irlandzkich.

Niedzielna słoneczna pogoda i wiatr do 3 B wynagrodziła uczestnikom regat sobotnie szarugi. Podczas zakończenia 3 pierwsze załogi otrzymali puchary, wszyscy zawodnicy wyjechali z gościnnego Chełma Ślaskiego z upominkami.

jwp


Wyniki:

Klasa Micro:
1.Maxi Kuźmin"Bank Sofrino Russia" (proto)3 p.
2.Genadij SwistunówDyletant (cruiser)6 p.
3.Rafał MoszczyńskiJumper 550 (cruiser)9 p.
4.Paweł Bogdan Jumper 550 (cruiser)12p.


Klasa Omega:
1.Paweł DrobikPOL 1433 p.
2.Radosław Stachurski POL 1495 p.
3.Jarosław CieślakPOL 2009 p.  


  


  


  


  


  


  


  


  


  


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2024