Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2011-10-01

Bingo 930 i Focus 800 w Mamert Cup

Bez przesady można powiedzieć, że Bingo 930 zdominowało ostatnie regaty jachtów turystycznych Mamert Cup, organizowane jak co roku w ostatni weekend września na Mamrach przez firmę SeaLand Travel w Trygorcie.

104 jachty zgłoszone do regat zostały podzielone na 3 klasy według długości kadłuba: najmniejsza do 7,5 m długości, średnia 7,5 do 8,5 m oraz największa i zarazem najszybsza - ponad 8,5m.

Dominacja Bingo 930 w tej ostatniej klasie nie podlega dyskusji; w pierwszej dziesiątce jachtów znalazło się aż 5 tych jednostek mego autorstwa, zaś Marianowi Bełkotowi do pierwszego miejsca na podium zabrakło długości jachtu po 3,5 godzinach walki na trasie z Melody 30 i prowadzenia niemal do końca. Jak sam przyznał, stało się to za sprawą zmęczenia (wiatr 4 do 6 B) i pomyłki w ocenie ustawienia linii mety. Drugie, trzecie, czwarte, szóste i dziesiąte miejsce załóg na czarterowych Bingach 930 (ze sterem strumieniowym) mówi samo za siebie.

W klasie średniej (do 8,5 m) doskonale również się spisał Focus 800 pod sterem producenta Mariusza Sobusiaka (http://www.focus-730.com ) , ustępując jedynie największemu w klasie Maxusowi 28. Brawa tym większe, że sternik nie ma może się pochwalić większym doświadczeniem w regatach.

Wśród jachtów najmniejszych nieźle sobie radził w tych trudnych warunkach Focus 730, który zajął 4- miejsce.

Już wkrótce na stronie Marina Bełbota
http://www.marina.com.pl
można będzie obejrzeć film z tych najbardziej prestiżowych regat jachtów turystycznych na Mazurach.


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023