Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2011-12-15

Boatshow 2011

Przestronnie i luźno, to niewątpliwie zalety Boatshow 2011, które, z drugiej strony, nie najlepiej świadczą o wystawie. Wprawdzie organizatorzy twierdzą, że wystawców było nie mniej niż w ubiegłym roku, ale, na oko, tegoroczna ekspozycja wyglądała na skromniejszą. No cóż, kryzys nie oszczędził branży zaliczanej przecież do wytwórczości artykułów luksusowych.

Na targach prezentowali się dwaj producenci jachtów mej konstrukcji. Jak twierdzą z sukcesami handlowymi. Firma Sobusiak Yachts Yard wystawiła Focusa 800 w wersji turystyczno regatowej z wnętrzem zabudowanym nie przesadnie , ale elegancko i dobrze wykończonym. Ten sam egzemplarz mieli okazję zobaczyć Hiszpanie na targach w Barcelonie ( w październiku). Zebrał tam pozytywne recenzje.

Z kolei stocznia MaWaMed kontynuuje promocje dwu wersji Sigmy 600: rekreacyjnej oraz dostępnej od wiosny Sigmy 600 Active dedykowanej do żeglugi "fun", z genakerem i bogatym osprzętem głównie firmy Harken. Obydwie wersje cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających, również przedstawicieli szkółek żeglarskich. Dla tych ostatnich Sigma 600 szczególnie atrakcyjnie przedstawiają się nie tylko walory nautyczne jachtu, bezpieczeństwo wyrażone statecznością (nie robi "grzyba" dzięki dodatniemu momentowi prostującemu w przechyle 90 stopni), ale i ogólne koszty eksploatacji. Sigma 600 active dysponuje też atutem w postaci miecza szybrowo-obrotowego.

Skorupa Sigmy 600 active była nagroda w konkursie dla odwiedzających targi.


  


  


  


  


  


  


  


  


  


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2024