Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2012-03-15

Sigma 20 active - jachtem roku 2012

Na ostatnich Targach "Wiatr i Woda" ogłoszono wyniki konkursu organizowanego przez magazyn "Żagle" na najlepsze jachty roku 2012 w różnych kategoriach. W tej zdefiniowanej jako "jachty specjalne", a więc inne niż jednokadłubowce kabinowe, nagrodę "Jacht Roku 2012" otrzymała Sigma 600 active mego projektu (przy współudziale Mariusza Wandasiewicza), produkowana przez firmę MaWaMed.

Warto też dodać, że firma ta podpisała w trakcie Targów umowę na dostarczenie kilkunastu sztuk Sigm active dla szkół żeglarskich prowadzonych przez firmę znanego regatowca (klasa Star) Mateusza Kusznierewicza.

Targi i wystawy w Polsce, to odrębny temat. Tegoroczne warszawskie "Wiatr i Woda 2012" wyróżniały się większą ilości dużych jachtów balastowych nie koniecznie polskich jak np. ponad 12-metrowy Dufour 375. Z większych polskich nowości wyróżnić trzeba nową Delphię 31 z Delphia Yachts z Olecka. Zabrakło na ekspozycji jachtów nieco mniejszych rozmiarów. Było ich jak na lekarstwo. Czyżby Polakom zaczęło się tak dobrze powodzić, czy, co bardziej prawdopodobne, firmy wytwarzające jachty mniejszych gabarytów, nie stać na wystawianie się w Warszawie ?

Focus 800, zresztą nie tak mały, był tym jednym z nielicznych przedstawicieli "mniejszości". Można było oglądać na Targach, tym razem proponowanego przez producenta (Sobusiak Yacht Yard z Łodzi) w wersji usportowionej z mieczem szybrowym. Jego wnętrze, jakkolwiek lekkie, nie sprawia wrzenia spartańskiego. Jest w nim wszystko co w jachcie turystycznym tej wielkości być powinno.

Poniżej prezentuję fotki z Sigmy 600 active z testu dla "Żagli", z uroczystości wręczenia nagród oraz zdjęcia oraz z samych Targów "W i W 2012".


  


  


  


  


  


  


  


 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023