Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Aktualności


 2012-11-29

Boatshow znów w Łodzi - i dobrze

Łódzkie Targi wreszcie wróciły do siebie z Poznania. To już nie ten sam Boatshow co poprzednio w hali sportowej i namiotach, lecz zdecydowanie bardziej normalny. Nowa hala z wygodnym zapleczem zmieniła charakter tej imprezy, choć jeszcze pozostało trochę atmosfery pikniku z pionierskich czasów.

Nowości na Targach nie za dużo, bo kryzys dusi stocznie mniejsze i większe. O tej drugiej po Warszawskich targach imprezie można wyrobić sobie opinię, przeglądając wypowiedzi na forach internetowych np. www.mazury.info.pl. W większości pozytywne. Zabrakło wprawdzie wielu firm z osprzętem i akcesoriami żeglarskimi. One też jednak cienko przędą.

Mimo kryzysu na Targach wystawiły się trzy stocznie produkujące znane już jachty mego projektu. W pewnym stopniu za nowość można uznać nową sportowa wersję Focusa 800 zbudowaną w stoczni Sobusiak Yachts Yard, z oryginalną, acz nie przesadnie bogatą zabudowa wnętrza. Szczególnie zainteresowanie wzbudzała zapowiedź wyposażenia tego egzemplarza w membranowe żagle wykonane przez żaglownię Bryt Sails z Gdańska.

Można było też obejrzeć Focusa 730 w typowo turystycznym wydaniu z łódzkiej firmy Nauti. To jedna z tańszych propozycji w kategorii jachtów 24-stopowych, z kompletnym wyposażeniem hotelowym i osprzętem pokładowym. Sporo tych jachtów, również w wersji sportowej firma Nauti sprzedała do Włoch.

I tym razem Firma MaWaMed pokazała Sigmę 600 w wersji Club nagrodzoną na ubiegłorocznym Boatshow. Targi były okazją do rozpoczęcia akcji inicjującej Stowarzyszenie Klasy Sigma 600 oraz dopracowania jej przepisów pomiarowych.

W sali konferencyjnej odbyło się spotkanie Komisji Pomiarowej Pucharu Polski Jachtów Kabinowych (w osobach Prezesa Stowarzyszenia PPJK Andrzeja Janowskiego, sekretarza Jarka Bazylki i Przewodniczącego- niżej podpisanego) z zainteresowanymi żeglarzami zmianami jakie wprowadzono do przepisów pomiarowych tego cyklu regat na lata 2013 do 2017. Stawili się najbardziej zainteresowani. Dyskusja o umiarkowanej temperaturze trwałaby zapewne dłużej, gdyby nie limit czasowy spotkania.

Na scenie targowej prezes Stowarzyszenia PPJK Andrzej Janowski wręczył Puchary zwycięzcom cyklu regat PPJK w poszczególnych klasach.

Załączam galerię fotek z Boatshow 2012, spotkania w sprawie przepisów pomiarowych PPJK i wręczenia pucharów .
  


  


  


  


  


  


  


  

 AktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2023