Pieśniewski polish
Pieśniewski english


Jerzy Pieśniewski

Z przyjemnością informuję, że jest już dostępna książka mego autorstwa p.t. "Szybciej niż wiatr - teoria i praktyka żeglowania", Powstała ona na bazie mych ponad 40-letnich doświadczeń zarówno jako projektanta jachtów turystycznych i turystyczno-regatowych, jak i żeglarza.

Dedykowana jest tym żeglarzom, którzy pragną lepiej zrozumieć zasady rządzące ruchem jachtu, a także chcieliby żeglować szybciej i bezpieczniej.


Recenzje

W Warszawie ksiązkę mozna kupićZOBACZ SPIS TREŚCI


książka

Warunki zakupu:
Książka nie będzie dostępna w księgarniach. Można ją kupić za pośrednictwem mojej strony lub Allegro po wpłacenie pokrywającej cenę książki (48 zł) plus koszty przesyłki (jeden egz. - 11 zł, dwa - 14,5 zł; przesyłka zagraniczna w granicach Europy - 35 zł). Istnieje też możliwość odbioru osobistego w Warszawie.
Zamówienia będą realizowane według kolejności wpłat.

Przy wpłacie proszę podać adres, na który będzie wysłana przesyłka lub proszę przesłać go e-mailem na adres: jwpyachts@onet.pl

Wysyłka, na podany przez Zamawiającego adres, nastąpi po wpłynięciu należności na poniższe konto:

JWP-Yachts, ul. Capri 2/85 ; 02-762 Warszawa
Nr konta: 50 1020 5558 1111 1229 7350 0037


Informacja o książce:
Tytuł: Szybciej niż wiatr - teoria i praktyka żeglowania
Autor: Jerzy Pieśniewski
Ilość stron: 482
Format: B5 (16 x 24 cm)

Książka zawiera m.in.:

- podstawowe prawa aero- i hydrodynamiki jakim podlegają żagle i kadłub jachtu;
- prawa rządzące jego ruchem zwłaszcza zależność oporów od parametrów konstrukcyjnych, jak np. jego wielkość, powierzchnia ożaglowania oraz kształt podwodnej i nawodnej części kadłuba
- wpływ obrysu i profili żagli oraz geometrii i profili płetw na ostrość i prędkość żeglugi
- praktyczne sposoby na optymalizacje zrównoważenia żaglowego jachtu, poprawę jego prędkości oraz ostrości żeglugi na wiatr (tuning )
- nowe rozwiązania konstrukcyjne pędników żaglowych oraz części podwodnej kadłubów pozwalające na żeglowanie szybsze niż prędkość wiatru rzeczywistego
- metody porównywania jachtów i formuły pomiarowe umożliwiające rywalizację w regatach jednostek o odmiennych parametrach
Witam na mej stronie, na której prezentuję w skrócie me najważniejsze i najbardziej popularne konstrukcje. Jachty żaglowe zacząłem rysować już w 1972 r. Pierwsza moja konstrukcja to mały jacht kabinowy z laminatu p-s typu Foka początkowo budowany amatorsko, a później również przez Stocznię Szczecińską im L. Teligi (Foka 2). Zyskał on sobie ogromną popularność. Do dziś jeszcze pływa kilkaset Fok.
Jerzy Pieśniewski yachts design
Jachty z mej deski projektowej zdobyły wiele nagród i wyróżnień. M.in. w 1974 r. Foka wygrała II Pokaz "Jacht dla Ciebie" oraz została laureatką konkursu PZŻ "Jacht dla Kowalskiego"; Jumper 550 wygrał Mistrzostwo Świata w klasie Micro Cruiser w 2000 r. w Warnemunde pod sterem Andrzeja Czapskiego; Focus 650 wielokrotnie wygrywał klasę T2 w Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych. Zapraszam do zapoznania się z moimi najnowszymi konstrukcjami, wśród których znajdują się zarówno niewielkie jachty kabinowe do turystyki ( np. Jumper 585) oraz regat ( Skippi 650), jak i najnowsze zrealizowane już projekty większych jachtów turystycznych zatokowych i morskich, np. Bingo 930.

Jerzy PieśniewskiAktualnościFelietonAll right reserved © Jerzy Pieśniewski 2006-2022